Derbi premijernog kola jubilarnog 30. šampionata Republike Srpske u fudbalu na Gradskom stadionu kraj čipsare u Laktašima apsolutno je pripao gostima i to visokim rezultatom 3:0. Gosti su apsolutno u svim elemntima fudbalske igre nadigrali domaćina.

“Rudari” sa Sane odigrali su u duelu dva pretendent ana tron mudro, snažno, čvrsto i mudro i stigli do pobjede koja im je dala krila već na startu prvenstvene trke. Nakon početnog ispitivanja snaga Prijedorčani su poveli u 31. minutu golom Nemanje Rakovića nakon kornera s desne strane koji je izveo Đani Salčin, Raković se sagnuo na prvoj stativi i pogodio suprotnu malu mrežu. Bio je to rezultat prvog dijela.

U nastavku domaći fudbaleri su se trudilim ali su izabranici trenera Vuleta Trivunovića ponašali u skladu sa savjetima iz svlačionice, pa su u 75. minutu, takođe nakon prekida, slobodnog udarca sa lijeve strane udvostručili prednost, a nogom je mrežu Laktašana zatresao kapiten Nemanja Pekija. U “debeloj” sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio je rezervista Lazar Jovanović – 0:3.

Laktaši – Rudar Prijedor   0:3 (0:1)

Gradski stadion kraj čipsare. Gledalaca: 400. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Strijelci: 0:1 Raković (31), 0:2 Pekija (75), 0:3 Jovanović (90+5). Žuti kartoni:  Račić, Bosančić, Grgić (Laktaši), Alibegović, Gbegbe, Savanović, Salčin, Marić, Marković (Rudar Prijedor).

LAKTAŠI: Glišić, Milić (od 46. Grgić), Đ. Milojević (od 67. M. Šikanjić), Perović (od 81. Ćebić), Škorić, Trivić, Račić, Turanjanin (od 67. Rikardo), Babić, Bosančić, Mrzić (od 78. S. Milojević).

RUDAR PRIJEDOR: Modić, Pekija, Gbegbe (od 55. Jovanović), Silađi (od 69. Kesić), Salčin, Šebez (od 59. Marković), Alibegović, Živanović (od 69. Marić), Raković, Savanović, Amoa (od 59. Tahrić).

Izvor: SportDC