Sarajevo je opravdalo ulogu favorita u susretu protiv Rudar Prijedora i zabeležilo sigurnu pobedu u šestom kolu Premijer lige BiH. Tokom svih 90 minuta “bordo” tim je imao više od igre, Prijedorčani su se orijentisali na kontranapade, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Mateja Delača.

Sarajevo – Olimpijski stadion “Koševo”. Gledalaca: 2.500. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški) 7. Strelci: Puzigaća (iz penala) u 25. i Okić u 48. minutu. Žuti kartoni: Alispahić, Rustemović, Okić (Sarajevo), Pejić, Burazor (Rudar Prijedor).

SARAJEVO: Delač 7, Rustemović 7, Kovačević 7, Okić 7,5, Alispahić 6 (od 46. Bekić 6), Velkoski 6,5 (od 70. Duljević -), Hebibović 6,5, Tatomirović 7, Stepanov 7, Benko 6,5 (od 79. Mihojević -), Puzigaća 7,5.

RUDAR PRIJEDOR: Kozić 6, Nišević 6, Burazor 6, Kojić 6, Pekija 6, Džafić 6 (od 75. Kunić -), Arežina 6, Ćulum 6, Hamzić 6 (od 61. Mrkić -), Jovičić 6,5, Pejić 6 (od 83. Džasper -).

Igrač utakmice: Bojan Puzigaća.

Aktuelni šampion je pred pauzu koja sledi zbog reprezentativnih obaveza upisao treću pobedu. Prijedorčani su na “Koševo” došli s ambicijama da ne izgube i nisu nimalo loše izgledali na terenu, te su već u petom minutu imali polupriliku, ali je Ivan Tatomirović dobro reagovao, pa je otklonio opasnost.

U 18. minutu Sarajevo prvi put je zapretilo, a udarac Edina Rustemovića sa 17 metara odlazi preko gola. Minut kasnije dosuđen je slobodnjak za Sarajevo kada je srušen Bojan Puzigaća, a udarac Krste Velkoskog završao je na okviru gostujućeg gola. Udarac Mehmeda Alispahića u 21. minutu brani Dalibor Kozić, da bi u 24. minutu Leon Benko izborio penal, Bojan Burazor dobio je javnu opomenu zbog prekršaja, a Puzigaća je precizan s 11 metara za slavlje domaćih. Do kraja prvog dela beležimo i sjajan udarac Alispahića, okvir gostujućeg gola se ponovo tresao.

Na otvaranju drugog dela Benko je promašio nemoguće, ali je ubrzo Okić postigao pogodak za 2:0 i već je tada bilo jasno da će sva tri boda ostati na Koševu. I pored sigurnog vodstva, domaći su nastojali da postignu makar još jedan gol. Imali su nekoliko dobri šansi, ali rezultat se više nije menjao. Velkoski je u 68. minutu pucao preko gola, u 71. minutu Benko je izašao sam pred Kozića, koji je sjajno odbranio pokušaj hrvatskog napadača.

Sarajevo je zadržalo 2:0 prednost, stiglo do nove važne pobede i priključilo se ekipama u samom vrhu tabele. Bordo tim je, svakako, jedan od glavnih kandidata za titulu.