Fudbaleri Rudar Prijedora herojski su se držali na gostovanju u Mostaru kod Zrinjskog jednog od najozbiljnijih konkurenata za titulu, ali su na kraju ipak poraženi 1:2 uz nedostatak sportske sreće.

Mostar – Stadion: „Pod Bijelim brijegom“. Gledalaca: 1.500. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Strelci: Arežina u 28. i Pekija (autogol) u 76. minutu za Zrinjski, a Kantar u 41. minutu za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Stojkić (Zrinjski), Šodić, Marić (Rudar Prijedor).

ZRINJSKI: Vasilj, Blaić, Graovac, Tomić (od 56. Bilbija), Stojkić, Todorović, Mešanović, Arežina, Petrak, Katanec, Filipović (od 69. Stojanović). Trener: Vinko Marinović.

RUDAR PRIJEDOR: Kozić, Šodić (od 65. Radoja), Pekija, Antonić (od 73. Rokvić), Kantar, Milutinović (od 88. Bogdanović), Jovičić, Jakupović, Marić, Kunić, Erić. Trener: Zlatko Jelisavac.

U 28. minutu 1:0 za Zrinjski. Poslije dobre akcije i prodora po desnom boku, u šesnaestercu je upućena jedna povratka lopta na koju je natrčao u jesenjem dijelu igrač Prijedorčana, a sada Mostaraca Filip Arežina i matirao Dalibora Kozića. Taj rezultat je bio aktuelan do 41. minuta kada je prelijepim pogotkom, za TV špice Vedran Kantar matirao Nikolu Vasilja. Opalio je sa 30 metara snažno lijevom nogom i pogodio suprotne rašlje. U 76. minutu 2:1 za Zrinjski – po lijevoj strani prošao je Ognjen Todorović, ubacio loptu u peterac, a nespretno je intervenisao Nemanja Pekija i savladao svog golmana.

Do kraja susreta nije više bilo ozbiljnijih prilika, pa se Zrinjski bodovno izjednačio sa Slobodom i zahvaljujući boljoj gol razlici na prvenstvenu pauzu izabranici trenera Vinka Marinovića odlaze na liderskoj poziCIJI.