Košarkaši Prijedora, u finalnoj seriji plej-ofa Prve lige Republike Srpske,u Dvorani “Mladost”, više nego zasluženo, ostvarilisu pobedu protiv banjalučkog Studenta rezultatom 73:66 i revanširali se za poraz iz prvog meča u  Banjaluci kad su “studenti” slavili  sa  69-55.

Dvorana Mladost.Gledalaca 550. Sudije : Adamović, Babić i Skenderija

KK PRIJEDOR: Romanić, Bogićević 15,  Majkić,Zlokapa 4, Stakić 3, Vuković, Bilanović 5, Radivojac, Marčetić 14, Tadić 4, Jovičić 18, Zvonar 14.

Trener: Danilo Palalić

SKK STUDENT: Vukotić 8, Lakić, Talić 4, Radanović 11, Lukić 4, Lulić 14, Cumbo 2, Đurović, Putnik 2, Lončar 12, Tomić 5, Davidović 4. Trener: Aleksandar Ćikić

Košarkaši Prijedora, u finalnoj seriji plej-ofa Prve lige Republike Srpske,u Dvorani “Mladost”, više nego zasluženo, ostvarilisu pobedu protiv banjalučkog Studenta rezultatom 73:66 i revanširali se za poraz iz prvog meča u  Banjaluci kad su “studenti” slavili  sa  69-55. U tom susretu sudije  su, u petom minutu, isključili trenera Prijedorčama Danila Palalića i to se odrazilo na krajnji rezultat susreta.

Gosti su revanš-meč počeli serijom od 8:1, a  ulaskom u igru mladog Prijedorčanina Filipa Marčetića, domaći su došli do svoje igre. Nakon 10 minuta igre bilo je 18:17 za Banjalučane. Dobrom odbranom i realizacijom napada u nastavku susreta, izabranici trenera Danila Palalića uspevaju preokrenuti rezultat i na odmor otići sa 8 koševa prednosti (40:32). Pet minuta pre kraja meča, košarkaši Prijedora ostvaruju prednost od 15 koševa, a banjalučki “studenti” uspevaju smanjiti na konačnih 73:66.

U veoma borbenoj utakmici, u pobedničkom timu najefikasniji je bio Nenad Jovičić, strelac 18 koševa. Goran Bogićević je imao učinak od 15 koševa, 7 asistencija i 6 skokova, a po 14 koševa postigli su mladi Filip Marčetić i Mihajlo Zvonar.

Kod gostiju  Bojan Lulić je pogodio 14 koševa, Srđan Lončar 12 a Maksim Radanović 11. koševa

Finalna serija košarkaškog plej-ofa nastavlja se u Banjaluci, gde Prijedorčani gostuju u nedelju. Prema rečima  trenera Prijedorčana Danila Palalića žele iznenaditi favoriozovane “studente” i u Prijedoru, kroz  šest dana ostvariti treću pobedu koja ih vodi u rang više- Premijer ligu BiH.