Fudbaleri prvoligaša Republike Srpske Rudar Prijedora savladali su u finalu Jelen Kupa Grada Prijedora novog regionalnog ligaša, Bratstvo iz Kozarca rezultatom 4:1 i osvojili prestižni pehar koji im je uručio zamenik gradonačelnika Prijedora Milenka Đakovića, nekadašnji rukometaš Aleksandar Miljuš.

Rudar Prijedor – Bratstvo   4:1 (1:1)

Igralište: “Poljana” – Berek u Prijedoru. Gledalaca: 250. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) 7. Strelci: Jaćimović u 22, 51. i 53. i Davidović u 69. minutu za Rudar Prijedor, a Pekija u 13. minutu za Bratstvo. Žuti kartoni: Lolić, Gavranović, Marić (Rudar Prijedor), Elijazović, Ngadi (Bratstvo). Crveni karton: Milan Šakić (Rudar Prijedor) u 30. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović 7, Jakupović – (od 27. Kovačević 6,5), Lolić 6,5 (od 46. Sajak 6,5), Šakić 5, Pekija 7, Jačimović 8,5, Gavranović 7, Ćatić 7 (od 66. Marmat -), Marić 7, Dekić 7,5, Davidović 7,5.

BRATSTVO: Vasiljević 6, Emini 6,5, Ngadi 6,5, Mahmuljin 6,5, Vujatović 6,5, Brdar 6,5, Vujković 6 (od 85. Huskić -), Elijazović 6 (od 70. Alić -), Pekija 7, Ar. Brkić 6,5, Kahrimanović 6 (od 52. As. Brkić 6).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Rudar Prijedor).

Ekipa Bratstva je povela u 13. minutu golom Rajka Pekija, a devet minuta kasnije izjednačio je Ognjen Jaćimović, koji je u nastavku izrastao u pravog junaka susreta jer je za tri minuta, od 51. do 53. još dva puta pogodio mrežu Kozarčana i slomio otpor Bratstva. Konačan rezultat postavio je omladinski reprezentativac BiH Ognjen Davidović. Zanimljivo je da je u 49. minutu igrač Rudar Prijedora Nemanja Pekija promašio jedanaesterac.

Utakmici je prisustvovao veliki broj prijatelja i gostiju koji su čestitali organizatoru Gradskom Fudbalskom savezu Prijedoru na odlično organizovanom finalu. U predigri finalnog meča seniora odigrana je utakmica omladinskih selekcija GFS Prijedor i FS Unsko-sanskog kantona, uspešniji su bili gosti pobedivši minimalno 1:0.