Pao je i lider Prve lige Republike Srpske banjalučki Borac.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 400. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 6. Strelac: Mujagić u 87. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Gavranović, Crnomarković, Pekija, Ramić, Sajak, Hamzabegović (Rudar Prijedor), Burazor, Ćosić, Popović, Mazić, Šikanjić (Borac).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović 7,5, Ramić 7, Lezić 7, Kovačević 7, Gavranović 7, Pekija 7, Crnomarković 7, Mrkić 7 (od 64. Lajić -), Mujagić 7,5 (od 90+3. Živanić -), Kukavica 7 (od 67. Sajak -), Davidović 7.

BORAC (BL): Savatović 6,5, Bajić 6, Kajkut 5 (od 75. Šikanjić -), Ćosić 6, Si. Dujaković 6 (od 46. St. Dujaković 6), Žeravica 6, Mojović 6, Burazor 5,5, Mazić 6, Popović 5,5, Aničić 5,5 (od 62. Jakupović -).

Igrač utakmice: Mujo Mujagić (Rudar Prijedor).

Pao je i lider Prve lige Republike Srpske banjalučki Borac. U pretposlednjem jesenjem kolu fudbaleri Rudar Prijedora su u krajiškom derbiju, na svom Gradskom stadionu, minimalno savladali crveno-plave nanevši im prvi prvenstveni neuspeh i unevši neizvesnost u rasplet oko jesenje titule pre poslednjih 90 minuta prve polusezone.

Do juče Borac je bio neprikosnoven lider sa četiri boda više od prvog pratioca i najvećeg konkurenta Sloge iz Gornjeg Crnjelova, ali pred poslednje jesenje kolo izabranici trenera Darka Vojvodića imaju samo bod prednosti. Ovo je drugi uzastopni poraz Borca u poslednja četiri dana jer su crveno-plavi pre Prijedora izgubili (1:2) i meč četvrtfinala Kupa Republike Srpske od Ljubića u Prnjavoru.

Ovim trijumfom Prijedorčani su se revanširali Banjalučanima za ubedljiv poraz ove jeseni na banjalučkom Gradskom stadionu (0:3) i overili treće mesto na tabeli na kojem će da zimuju, što je veliki uspeh za mladi tim Nedžada Žerića koji je u sezonu ušao sa mnogo problema i u gubitničkom ritmu.

Posle početnog ispitivanja snaga u kojem je glavnu ulogu na terenu preuzeo sudija Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora kada je, po mnogima, bespotrebno počeo da maše žutim kartonima gradeći autoritet. U 33. minutu posle izgubljene lopte u šesnaestercu domaćina jedan gostujući fudbaler je pao, a sudija Njegomirović, stekao se utisak, jedva dočekao da pokaže na belu tačku. Međutim, šut kapitena Banjalučana Saše Kajkuta sa jedanaest metara u desni donji ugao odbranio je golman “rudara” Mirza Hamzabegović.

Najzreliju šansu za postizanje pogotka u prvom poluvremenu domaći fudbaleri imali su u 39. minutu kada je posle slobodnog udarca i ubacivanja lopte u kazneni prostor Borca iz gužve šutirao Haris Lezić, ali je lopta preko prečke otišla u gol-aut. Bilo je to sve zanimljivo u prvom delu igre u kojem je Borac imao više od igre.

Nastavak je doneo ravnopravnu igru, gosti su imali posed, a domaćin je pretio kontranapadima. U takvom stanju na terenu viđeno je nekoliko obostranih prilika. Tako je u 61. minutu Stefan Gavranović odlično prošao po desnoj strani , prevario odbranu Borca, ubacio loptu do Nebojše Mrkića koji sa svega nekoliko metara nije pogodio mrežu Marka Savatovića. Nekoliko minuta kasnije uzvratio je rezervista Demir Jakupović, inače nekadašnji član Priejdorčana, ali se i on poput Mrkića obrukao iz neposredne blizine.

U finišu susreta kada su svi očekivali podelu bodova domaćin je stigao do gola. Igrao se 87. minut, lopta se dugo odbijala po šesnaestercu gostiju, situaciju je dobro pratio Mujo Mujagić i neverovatnim golgeterskim njuhom predosetio gde će doči lopta, te rezantnim udarcem ispod golmana Savatovića pogodio mrežu za veliko i neopisivo slavlje Prijedorčana, odnosno glavobolju Banjalučana.

Nakon susreta gostujući fudbaler Demir Jakupović je izazvao incident posle kojeg je došlo do gužve ugrača dva tima, ali se na kraju sve dobro i brzo završilo, bez posledica.