Drugoligaš Republike Srpske sa zapada ekipa FSA Prijedor je u prijateljskoj utakmici odigranoj na “veštaku” u Gomjenici kod Prijedora savladao prvoligaša i jednog od pretendenata na titulu i plasman u Premijer ligu BiH tim Slobode iz Novog Grada rezultatom 2:1 (1:0).

Igralište s veštačkom travom u Gomjenici kod Prijedora. Gledalaca: 50. Sudija: Pilipović (Prijedor). Strelci: Kovačević u 15. i 65. (iz penala) minutu za FSA Prijedor, a Boampong u 85. minutu za Slobodu (NG).

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin, Vujčić, Rečević, Golić, M. Mršić, Crnobrnja, Sadžak, Mikić, V. Mršić, Kovačević, Marinović. Još su igrali: Knežević, Rudak, Stegić, Grbić, Milinković, Radulović, Paspalj.

SLOBODA (NG): Milošević, Abdulai, Đurić, Smajić, Fontemaći, Atanasković, Tiro, Ago, Mesmari, Boampong, Hamzić.

Pogotke za popularne prijedorske “Akademce” postigao je Kovačević u 15. i 65. minutu iz penala, dok je jedini pogodak za Slobodu iz Novog Grada dao Boampong.

Za sedam dana počinje prolećni deo sezone 2022/23. u Republici Srpskoj, ekipa FSA Prijedor takmičenje otvara protiv banjalučkog BSK-a u gostima, dok će Sloboda u goste Slaviji u Istočno Sarajevo.